Coś dla fanów błyskotek

Kaski do jazdy konnej Samshield to w miarę nowy produkt na rynku akcesoriów jeździeckich. Jego kreatorem jest Sam Maloigne. Jego kariera sportowa, nie jest co prawda związana bezpośrednio z jazdą konną, gdyż sam przez długi okres czasu był zawodowym pilotem motocrossowym, międzynarodowej rangi. Na codzień manager sprzedaży, a ponadto zdeklarowany kolekcjoner własnych personalizowanych kasków od czasu jego kariery w MX. W 2003 roku za sprawą swojego kolegi – zawodnika skoków przez przeszkody, sam zaczął jeździć na koniach. Dzięki temu stał się posiadaczem jednego z najbardziej znanych toczków tamtych lat i z przykrością stwierdził jego niedoskonałość pod wieloma aspektami. To wydarzenie było punktem zapalnym do zaprojektowania kasku na miarę, spełniającego najwyższe wymogi odnośnie bezpieczeństwa, wygody, jakości materiałów i możliwości indywidualnej personalizacji.
Aktualnie Samshield z mało popularnego produktu stał się jednym z najchętniej wybieranych, przez najlepszych zawodników zarówno skoków przez przeszkody jak i ujeżdżenia.
Zgodnie ze swoją filozofią „Modern horse riding, demands innovation” Samshield oferuje produkty będące połączeniem potrzeb zawodowych młodych jeźdźców i innowacyjności młodych projektantów.
Dbając o rozwójSamshield jest w tej chwili w stadium projektowania kasków zapewniających pełny zakres bezpieczeństwa zawodnikom WKKW, POLO czy też biorącym udział w rajdach czy wyścigach.
Co więcej firma ta na bieżąco polepsza i wzbogaca własną ofertę jeśli chodzi o umożliwiania personalizacji swoich produktów.
Jednak Samshield to nie tylko toczki jeździeckie. Producent proponuje również, zrobione z największą dokładnością i używając najlepszej jakości materiałów, rękawiczki do jazdy konnej. Inspirowane rękawiczkami do gry w golfa, rękawiczki jeździeckie zrobione są z aż 4 różnorodnych surowców: ultra cieniutkiej perforowanej skóry jagnięcej, zamszowego materiału z silikonem, mocnej lycry, spandeksu.
Testowane przez najwybitniejszych światowych jeźdźców, przez bardzo długi okres czasu przed oficjalnym wejściem na rynek jeździecki, stanowią, podobnie do kasków aktualnie jeden z najlepszych produktów na rynku w swojej dziedzinie.
Dodatkowo, aby poprawić ich wygląd, rękawiczki występują w wydaniu ozdobionym kamieniami Swarovskiego, stanowiąc dopełnienie spersonalizowanego kasku jeździeckiego.
Na chwilę obecną projektanci są w fazie projektowania rękawiczek dedykowanych do jazdy konnej podczas zimowej aury, po to aby w ujemnych temperaturach nie trzeba było odpuszczać swojej ulubionej marki.