Dobór strzemion

Strzemiona

Strzemiona są bardzo istotną częścią osprzętu jeździeckiego. Przeważnie nie przywiązujemy do ich wybrania zbyt sporej uwagi. Jednakże, nawet taka rzecz podlega modzie oraz trendom panującym na rynku sprzętu jeździeckiego. Ponadto mamy do wyboru sporo rodzajów strzemion, które dzielą się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, przeznaczenia, także rozwiązania mające poprawić komfort i poziom bezpieczeństwa.

Najistotniejszą sprawą przy wyborze strzemion powinno być odpowiednie dobranie ich do naszych oczekiwań. Młodzi jeźdźcy na pewno docenią zalety lekkich strzemion kompozytowych. Bardziej doświadczeni zdecydują się na wersje wykonane ze stali nierdzewnej, które cechują się zwiększoną wagą. Duża liczba firm dostrzega istotność takiego zróżnicowania i w swoich produktach daje możliwość zmienienia ich wagi przez użycie wymiennych stopek. Jednakże bez względu na to jakiego typu strzemion poszukujemy musimy zwrócić szczególną uwagę na sprawę wykończenia.

Najnowsze strzemiona Samshield Shield’Rup

Strzemiona muszą wytrzymać niezwykle duże przeciążenia więc powinny być zrobione z wytrzymałego, solidnego materiału. Poza tym ogromne znaczenie w tym przypadku ma jakość wykonania. W ogóle nie dopuszczalne są niedbałe krawędzie, które mogłyby skaleczyć konia albo porysować nasz sprzęt. Trzeba sprawdzić, czy wszelkie krawędzie są dobrze wypolerowane. Strzemiona powinny zagwarantować dobrą przyczepność naszej podeszwie, ale w momencie wypadku nie mogą zablokować nogi. Producenci jako rozwiązanie stosują specjalnie ukształtowane wkładki, które sprawia, że w chwili położenia stopy pod zwiększonym nachyleniem strzemię nie zablokuje stopy. Możemy również spotkać tzw. strzemiona bezpieczne, które mają specjalną gumę, która w razie wypadku rozpina strzemię. Pamiętajmy, że bez znaczenia na użyty system bezpieczeństwa będzie on spełniał swoją rolę prawidłowo jedynie w momencie gdy szerokość strzemion będzie dostosowana do naszej stopy.

Jak wspomniano na początku, strzemiona także, podlegają modzie jeździeckiej. W tej chwili w sprzedaży są osiągalne zróżnicowane wzory, a nawet kolory, które w prosty sposób możemy dopasować do innych akcesoriów jeździeckich.

Nie zapominajmy, że dobre strzemiona umożliwią nam w pełni cieszyć się jazdą, a ich jakość ma tu ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Przede wszystkim stawiajmy na znane i zweryfikowane marki, co pozwoli nam być pewnym, że ten element nie sprawi problemów nawet w czasie najbardziej intensywnych treningów.

Jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie strzemion są najnowsze strzemiona z oferty firmy Samshield. Model Shield’Rup charakteryzuje się nie tylko efektownym wyglądem, szeroką gamą kolorystyczną, ale także opracowaną technologią otwierania. Strzemiona Samshield Shield’Rup kupisz m.in. w sklepie internetowym www.equishop.com.