Pikeur

Pikeur jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, która zajmuje się produkcją odzieży jeździeckiej. Produkty tej firmy wyróżniają się ponadprzeciętną jakością wykonania oraz zastosowanych materiałów. Jest to między innymi zasługa daleko sięgającej tradycji oraz zamiłowania założycieli oraz pracowników do jeździectwa.

Historia Pikeur

Jak już wspomnieliśmy we wstępie marka Pikeur może pochwalić się wieloletnią tradycją na rynku  odzieży jeździeckie. Początki firmy sięgają roku 1957, w którym to Franz-Heinrich Meyer, który był pasjonatem jeździectwa założył firmę Haefner & Co. Przedsiębiorstwo funkcjonowało w Nienburgu w gminie zbiorowej Uchte (Dolna Saksonia – Niemcy). Pierwotnie zajmowało się produkcją robionej na wymiar odzieży jeździeckiej. Warto wspomnieć, że było to pierwsze na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją odzieży dla jeźdźców. W 1964 roku nazwa firmy została zmieniona na Pikeur Reitmoden GmbH. W 1977 roku Michael Franz, który był najstarszym synem Franza postanowił założyć własne przedsiębiorstwo Eskadron, które zajęło się produkcją wyposażenia dla koni. W roku 1990 przedsiębiorstwo zostało częścią holdingu Bugatti Holding Brinkmann GmbH & Co. Pozwoliło to na dostęp do nowych technik produkcyjnych oraz wiedzy know how. Obecnie siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w niemieckim mieście Werther w Westfalii.

Kolekcje Pikeur

Co roku Pikeur wydaje dwie główne kolekcje sezonowe (zimową i letnią). Poza tym na bieżąco dostępne są produkty z kolekcji klasycznych, do której należą m.in niektóre modele bryczesów, kurtek, kaski. W ramach kolekcji sezonowych istnieją podkolekcje (Sports Wear, Premium i Next Generation). Każda z nich posiada pewne cechy szczególne wyróżniające ją na tle pozostałych.

  • Sports Wear – jak sama nazwa wskazuje w ramach tej podkolekcji znajdują się ciuchy sportowe. Idealnie nadające się na treningi oraz zawody. Oczywiście nie zabraknie tu również ciuchów casualowych tj. t-shirty, kurtki. Kolekcja dedykowana dla najbardziej aktywnych jeźdźców uprawiających jeździectwo w ramach sportu.
  • Premium – znajdują się tu ubrania o bardziej stonowanym kroju i kolorach. Cechuje je większa elegancja i dostojność w stosunku do pozostałych podkolekcji. Znajdziemy tu między innymi gustowne fraki, kurtki, koszule. Kolekcja ta spełnia oczekiwania konserwatywnych jeźdźców, ceniących funkcjonalność i elegancję.
  • Next Generation – nazwa sugeruje, że znajdziemy tu ciuchy o najbardziej nowoczesnym, nowatorskim i odważnym kroju jak również kolorystyce. Nie ujmuje to jednak niczego z elegancji tych produktów. Wzornictwo stara się wpasować w aktualne trendy świata mody. Charakterystyczne dla tej kolekcji są kontrastowe przeszycia, niestandardowe kroje oraz odważne wzornictwo najbardziej odpowiadające dynamicznym młodym jeźdźcom.

Pikeur to wybór dla jeźdźców nie tolerujących kompromisów w stosunku do jakości. Warto zaznaczyć, że większość pracowników firmy jest związana z jeździectwem, dzięki czemu wykonuje swoją pracę z wielkim zaangażowaniem i wyczuciem jeździeckich gustów. Takie podejście to najlepsza droga do osiągnięcia perfekcji. Sławni jeźdźcy współpracujący z Pikeurem  to m. in. Ludger i Michaels Beerbaum, Anna Maria Jakobs i Hubertus Smith, którzy nie tylko promują produkty Pikeur, ale także używają ich na codzień. Jest to najlepsza wizytówka dla jakości i bezkompromisowości wykonania tych produktów.

Pikeur przez lata działalności zbudował bardzo solidną pozycję na rynku akcesoriów jeździeckich. Klienci cenią tą firmę przede wszystkim za perfekcyjny design, jakość produktów i co za tym idzie, a jest jedną z ważniejszych cech, ich wytrzymałość.