Equiline – wschodząca gwiazda na rynku akcesoriów jeździeckich

Włosi mają bardzo bogatą tradycję jeździecką. Dlatego też dobrze wiadomo każdemu wielbicielowi jeździectwa, że państwo to znane jest z produkcji wysokiej jakości akcesoriów do jazdy konnej. Działają tam jedne z najbardziej znanych oraz uznawanych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją wysokiej jakości sprzętu do jazdy konnej. Większość z tych przedsiębiorstw ma dużą tradycję i dobrze ugruntowaną pozycję na arenie międzynarodowej, a ich nazwy są bez problemu rozpoznawane przez każdego jeźdźca. W ostatnim czasie co raz częściej na rynku możemy zetknąć się z towarami włoskiej firmy Equiline. Niektórzy doskonale wiedzą co znajduje się pod tą marką, jednakże duża ilość jeźdźców z Polski nie miała jeszcze styczności z produktami tego przedsiębiorstwa. Co prawda Equiline powstało dość dawno temu bo w roku 1980, ale na rynku światowym stało się bardzo znane w ostatnim czasie. Warto lepiej zaznajomić się z asortymentem tej firmy, gdyż swoje towary robi ze starannością o najdrobniejsze szczegóły co co sprawia, że są wyjątkowe.

Kon 2

Equiline zostało założone przez Paula Marchetto we wczesnych latach 80’. Misją przedsiębiorstwa jest produkowanie dla jeźdźców eleganckich, wysokiej jakości akcesoriów jeździeckich wytwarzanych we włoskim designie oraz opracowanych na podstawie kombinacji innowacyjnych tworzyw z bogatym doświadczeniem. Wszystko dlatego, aby tworzyć rzeczy dla najbardziej wymagającej grupy klientów.

Pierwszym produktem Equiline był innowacyjny czaprak, który charakteryzował się bardzo dobrą przewiewnością tkaniny, a także świetnymi właściwościami tłumienia drgań poprzez użycie nowatorskiego systemu ACS. Z biegiem czasu, w miarę nabywania doświadczenia oraz wiedzy przedsiębiorstwo powiększało swój asortyment o wiele nowych rzeczy. Aktualnie firma produkuje odzież jeździecką, kompletny osprzęt dla konia, a także pozostałe akcesoria dla jeźdźców. Wszelkie z produktów Equiline cechują się bardzo wysoką jakością wykończeń oraz użyciem innowacyjnych tworzyw. Decyduje to o tym, że produkty Equiline są bardzo ekskluzywne. Jednakże na tym nie kończy się ich unikalność. Firma jak już wcześniej wspomniano kładzie bardzo duży nacisk na nowoczesność, przez co realizuje różnego rodzaju badania koncentrujące się na właściwościach materiałów oraz anatomii jeźdźca oraz wierzchowca. Przez to wszystko na przestrzeni czasu przedsiębiorstwo opatentowało wiele technologii, które stosuje w swoich obecnych produktach. Zaowocowało to uzyskaniem bardzo dobrych cech użytkowych tych towarów. Seria ubrań sygnowana nazwą X-Cool została wykonana ze specjalistycznego materiału zapewniającego doskonałe przyleganie oraz przepuszczalność w dwóch kierunkach. Z kolei bryczesy z zastosowaną technologią X-Grip gwarantują zwiększoną przyczepność nóg do siodła. Są to nie wszystkie z wykorzystywanych technologii. Każda z nich ma na celu zwiększenie komfortu jeźdźca i konia oraz polepszenie wytrzymałości.

bryczesy 1

Ciągły nacisk na rozwój umożliwił znaleźć się Equiline w światowej czołówce producentów zajmujących się produkcją sprzętu jeździeckiego. Obecnie marce tej zaufało wielu światowej klasy jeźdźców, którzy dumnie noszą logo Equiline. Serdecznie zachęcamy każdego do zaznajomienia się z asortymentem tej firmy.